Akwarystyka MorskaAkwarystyka SlodkowodnaNowosciNasze akwariaPoradnikCennikKontakt

Nowości

 


 


 

POLECAMY
Purigen
PURIGEN

SolarMax

 

 

FlexiLight

 

Inteligentne oświetlenie

 

Nowa seria oświetlenia FlexiLight firmy SolarMax to całkowicie nowa generacja oświetlenia roku 2011.

 

Możliwość wyboru rodzaju światła – T5 lub LED lub połączenia jednego i drugiego jako najbardziej odpowiedniego do Twojego akwarium. Jednocześnie modułowa budowa pozwala na dopasowanie lampy do każdego akwarium od Nano do Maxi.

 

Takie rozwiązanie godzi optymalne zapotrzebowanie akwarium na ilość światła z nowoczesnością. Co więcej, wiele wariantów lamp, które można uzyskać nie wpływają negatywnie na komfort użytkowania i obsługi.

 

 

Wszystkie komponenty, z których składa się system FlexiLight są trwałe, bezpieczne i odpowiednie do morskich i słodkowodnych akwariów. Mocowania wykonane są z aluminium i stali nierdzewnej.

 

Zapraszamy do zestawienia lampy, która będzie „uszyta na miarę” do Twojego akwarium.

 

Estetyka

 

Obudowa lamp jest wykonana z anodowanego aluminium, a jej elegancja daje pewność, że będzie pasować do każdego wnętrza. Istnieje też możliwość wykończenia pewnych detali lampy pod kolor np. mebli.

 

 

Istnieje kilka możliwości zamocowania lampy nad akwarium. Typowe linki do przymocowania do sufitu z możliwością regulacji w poziomie. Drugi sposób to podwieszenie do ramion przymocowanych do krawędzi akwarium. Regulacja w poziomie i pionie sprawia, że można lampę powiesić nad akwarium o długości od 30 do 80cm.

 

 

Niezawodność

 

Bezszwowa obudowa lamp wykonana jest z jednego kawałka aluminium o grubości 1,5mm. Kiedy podniesiesz lampę to zauważysz różnicę. Wygląda na trwałą, mocną i niezawodną.

 

Chłodzenie diod LED jest pasywne i odbywa się za pomocą masywnego radiatora. Brak wiatraków, to brak szumu spowodowanego ich pracą. Nie trzeba też ich wymieniać okresowo z powodu naturalnego zużycia. Niezauważona awaria wiatraków może doprowadzić do przegrzania diod i trwałego uszkodzenia lampy.

 

 

Części elektroniczne lampy są  pokryte specjalną elektrolityczną powłoką. Także każdy element, z którego składa się lampa jest pokryty powłoką antykorozyjną i przeciw zadrapaniom. Dzięki temu wydłużona jest trwałość lampy i jej estetyka.

 

Uniwersalność

 

System FlexiLight możesz wykorzystać, aby oświetlić każde akwarium.

 

Przykład 1: Akwarium okrągłe (średnica 100cm)

 

 • FlexLED 36 -2 x 36W
 • FlexiT5 39 – 2x2x39W
 • FlexiT5 24 – 2x2x24W

Przykład 2: Akwarium prostokątne (100 x 50cm)

 

 

 • Flexi LED 36 – 2x36W
 • FlexiT5 39 – 2x39W

Przykład 3: Akwarium trójkątne ( Boki 100 x 100cm)

 

 

 • FlexiLED 36 – 2x36W
 • FlexiT5 39 – 2x39W
 • FlexiT5 24 – 2x24W

 

Specyfikacja

 

FlexiLED

 

 

Model

Moc

Długość

Szerokość

Wysokość

FlexiLED 36

36W

305mm

101mm

60mm

FlexiLED 54

54W

460mm

101mm

60mm

FlexiLED 72

72W

610mm

101mm

60mm

 

 

Standardowo lampy są wyposażone w trzydiodowe moduły w układzie 1 niebieska (pierwszy kanał) i 2 białe po 3W każda (drugi kanał). Każda lampa posiada potencjometr, którym możemy sterować moc poszczególnego kanału, a przez to wpływać na temperaturę barwową lampy.

 

Lampy posiadają możliwość sterowania mocą diod LED, przez co w łatwy sposób można zmienić temperaturę barwową lamp. Ze względu na prostą wymianę modułów LED i ich dostępność w różnych konfiguracjach (np. 3 białe, 2 niebieskie i jedna biała, 3 niebieskie), możemy dostosować ją do swoich potrzeb. Diody biały mają temperaturę barwową ok. 6500K.

 

Do lamp FlexiLed można użyć Kontrolera, którym możemy ustawić godziny ich włączenia i wyłączenia, symulację wschodu i zachodu słońca, a także ustawić oświetlenie nocne. To wszystko w wybranej przez siebie mocy LEDów.

 

FlexiT5

 

 

Stylowa, cienka obudowa (48mm) z anodowanego aluminium, z możliwością częściowej zmiany jej barwy przez zastosowanie kolorowych wsuwanych pasków wyróżnia ją na tle innych lamp T5.

 

Przemyślane detale obejmują struktury radiatora i optymalną temperaturę dla wszystkich świetlówek. Ich wysoka wydajność wpływa na nikłe podgrzewanie wody w akwarium.

 

Odbłyśniki w lampach T5 wykonane są z mocno odbijającego aluminium niemieckiej firmy ALANOD. Wykonanych jest na każdym 5 zagięć, które zwiększają ich efektywność.

 

Model

Moc

Długość

Szerokość

Wysokość

FlexiT5 24

2 x 24W

591mm

145mm

48mm

FlexiT5 39

2 x 39W

891mm

145mm

48mm

FlexiT5 54

2 x 54W

1191mm

145mm

48mm

 

 

 

Opis elementów lamp FlexiLight System:

 • Strony: 1
 • Controller

  SolarMax

  Urządzenie sterujące pracą modułów FlexiLED.

 • Driver

  SolarMax

  Aby sterować pracą lampy Controllerem, to w każdej lampie musi być zainstalowany Driver ( 1szt. jest w zestawie z Conrollerem).

   

  Jeśli chcemy Controllerem sterować więcej niż jedną lampą, to każdej następnej musi być zainstalowany dodatkowy Driver.

 • Flexi connector

  SolarMax

  Listwa umożliwiająca łączenie poszczególnych modułów w zestawy oświetleniowe. Połączenie jest solidne i sztywne.
 • FlexiLED 36W

  SolarMax

  Lampa ledowa o łącznej mocy 36W. Składa się z czterech modułów na którym są 3 ledy o mocy 3W każda. Mocny radiator odbiera wystarczająco ciepło wydzielane przez diody, że nie potrzebne są wentylatory, tzw. chłodzenie pasywne.

   

  W celu uzyskania lampy o większej mocy mogą być łączone z innymi modułami.

  Lampy mogą być sterowane kontrolerem.

 • Hangon Kit

  SolarMax

  Zestaw do powieszenia modułów nad akwarium. Uchwyty mocuje się bezpośrednio do krawędzi akwarium.
 • Linki Y Type

  SolarMax

  Linki do powieszenia modułów lub zestawów oświetleniowych. Umożliwiają niezależną regulację w poziomie i wysokości.
 • Strony: 1