Akwarystyka MorskaAkwarystyka SlodkowodnaNowosciNasze akwariaPoradnikCennikKontakt

Nowości

 


 


 

POLECAMY
Purigen
PURIGEN

Nowości

 Nowość! Pompy Devil

 

Prezentujemy nowe pompy firmy Marine Art z serii DEVIL. Wysokiej jakości, ciche, wydajne o niskim poborze energii. Posiadają gotowe przyłącza do klejonego PVC d20. Czytaj więcej »

 

 


 

W ostatnim czasie pojawiło się w naszej ofercie kilka nowości. Na niektóre z nich chcemy zwrócić szczególną uwagę.

 

Pokarmy New Life Spectrum to jedne z najlepszych pokarmów przeznaczonych dla mieszkańców akwariów. Oferta obejmuje pokarmy dla ryb, bezkręgowców, mięczaków i koralowców. Najwyższa jakość i wieloletnie doświadczenie firmy czynią ten pokarm doskonałym wyborem.

Zapraszamy na stronę producenta www.nlsfishfood.com gdzie znajdziecie Państwo dodatkowe informacje, oraz obejrzycie film w zakładce VIDEO o zasadach karmienia oraz przykłady wpływu tego pokarmu na kondycję ryb.

  

Actinic Blue

Świetlówka T5 Actinic Blue jest świetnym wyborem do akwariów morskich. Pobudza do wzrostu fotosyntezujące koralowce i bezkręgowce z idealną, niebieską barwą światła, które podkreśla ich naturalne, piękne kolory. Emituje światło o długości fali pomiędzy 400nm a 480nm z pikiem przy około 460nm, która to długość fali sprawia, że koralowce pięknie fluoryzują zwłaszcza w zakresie zieleni. Światło z tej świetlówki zapewnia dużą przenikalność intensywność w wodzie. Zalecenia: w naturalny sposób tracą swoją intensywność świetlną. Dlatego, w celu utrzymania Waszego akwarium w najlepszej kondycji, zdecydowanie polecamy wymianę świetlówek co 6 – 8 miesięcy. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów polecamy używać świetlówkę T5 Actinic Blue razem ze świetlówkami T5 Super Bright oraz T5 Marine Blue, z którą idealnie współgra.

 

Marine Blue

Świetlówka T5 Marine Blue jest najlepszym wyborem do akwariów morskich. Pobudza do wzrostu fotosyntezujące koralowce i bezkręgowce z idealną, niebieską barwą światła, które podkreśla ich naturalne, piękne kolory. Emituje głównie światło o długości fali pomiędzy 400nm a 480nm z pikiem przy około 450nm, która to długość fali najbardziej odpowiada za ukazanie ich kolorowego piękna zwłaszcza w zakresie czerwieni. Światło z tej świetlówki zapewnia dużą przenikalność intensywność w wodzie. Zalecenia: w naturalny sposób tracą swoją intensywność świetlną. Dlatego, w celu utrzymania Waszego akwarium w najlepszej kondycji, zdecydowanie polecamy wymianę świetlówek co 6 - 8 miesięcy. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów polecamy używać świetlówkę T5 Marine Blue razem ze świetlówkami T5 Super Bright oraz T5 Actinic Blue, z którą idealnie współgra.

 

Super Bright

Świetlówka T5 Super Bright została specjalnie zaprojektowana do użycia w akwariach z rybkami, roślinnych a także takich, które wymagają mocnego oświetlenia. Temperatura barwowa odpowiada naturalnemu oświetleniu słonecznemu w jasny, pogodny dzień. Świetlówka zapewnia naturalne oddawanie barw. Jest idealne dla optymalnego wzrostu roślin i koralowców.
Zalecenia. Świetlówki w naturalny sposób tracą swoją intensywność świetlną. Dlatego, w celu utrzymania Waszego akwarium w najlepszej kondycji, zdecydowanie polecamy wymianę świetlówek co 12 miesięcy lub częściej. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów polecamy używać świetlówkę T5 Super Bright razem ze świetlówką T5 Natural Red do akwariów słodkowodnych i ze świetlówkami T5 Marine Blue lub/i Actinic Blue do akwariów morskich.

 

Naural Red

Świetlówka T5 Naural Red ma szerokie spektrum emisji światła i jest najlepszym wyborem dla akwariów słodkowodnych, szczególnie roślinnych. Emituje światło o wysokiej intensywności oraz długości fali, która pobudza syntezę chlorofilową u roślin. Również uwydatnia, zwłaszcza ciepłe kolory ryb i roślin. Zalecenia: w naturalny sposób tracą swoją intensywność świetlną. Dlatego, w celu utrzymania Waszego akwarium w najlepszej kondycji, zdecydowanie polecamy wymianę świetlówek co 12 miesięcy lub częściej. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów polecamy używać świetlówkę T5 Natural Red razem ze świetlówkami T5 Super Bright.

 


FlexiLight - Inteligentne oświetlenie firmy SolarMax

 

 

Nowa seria oświetlenia FlexiLight firmy SolarMax to całkowicie nowa generacja oświetlenia roku 2011.
Możliwość wyboru rodzaju światła – T5 lub LED lub połączenia jednego i drugiego jako najbardziej odpowiedniego do Twojego akwarium. Jednocześnie modułowa budowa pozwala na dopasowanie lampy do każdego akwarium od Nano do Maxi.

 

 


 

Klasyczna seria odpieniaczy Reef Octopus

 

Odpieniacze z klasycznej serii urządzeń Reef Octopus. Body czyli wszystkie plastikowe części odpieniacza są identyczne jak w serii RO PS. Cechą różniącą je od odpieniaczy serii RO PS jest pompa, która ma mniejszą wydajność i większy pobór mocy. W rezultacie urządzenia tej samej wielkości mogą pracować w akwariach o mniejszej pojemności. Natomiast niezaprzeczalną zaletą jest dużo niższa cena urządzenia i części zamiennych: pompy i wirnika.

 

 

 


 Autouzepełnianie wody FW-220

 

Urządzenie do uzupełniania odparowanej wody. Czujnik poziomu wody jest połączony z pompą niskiego napięcia, która przetacza brakującą wodę.

 

 

 


 Włącznik czasowy z opóźnieniem

 

Przeznaczony jest do pracy z odpieniaczami, opóźnia ich włączenie o 5min. po ponownym włączeniu prądu. Zanik napięcia powoduje często zmiany poziomu wody w sumpie, które mają wpływ na poprawność działania odpieniacza. Przy wyższym poziomie od ustalonego często odpieniają duże ilości tzw. mokrej piany szybko zapełniając kubek odpieniacza. 5 min. wystarcza na ustalenie właściwego poziomu i stabilny powrót odpieniacza do pracy.

 


Bio-Spheres

 

Bio-Spheres jest to specjalnie przygotowane czyste, stałe źródło węgla, stworzone z polimerów, aby pomóc w redukcji azotanów i fosforanów w morskim środowisku. Ogromna powierzchnia stanowiąca czysty pokarm dla pożytecznych bakterii pozwala im na maksymalne namnażanie się i w rezultacie efektywny metabolizm azotanów i fosforanów.

Sposób użycia: Użyć 100 – 150ml Bio-Spheres na każde 100l wody w systemie akwarium. Przed użyciem przepłukać w oczyszczonej świeżej wodzie. Następnie umieścić w filtrze fluidyzacyjnym, pompę należy tak dobrać, aby wkład był w ciągłym ruchu. Przy słabym przepływie wody mogą się pojawić kępy śluzu, a filtracja może stać się mniej efektywna. Możliwe też jest pojawienie się bakterii beztlenowych, które zaczną wydzielać siarkowodór. Filtry Reef Octopus serii MF są najbardziej efektywne z tym produktem. Wylot z filtra należy skierować w rejon, gdzie zaciągana jest woda do odpieniacza. Po 3 – 4 tygodniach Bio-Spheres będą wystarczająco zasiedlone przez bakterie, aby rozpoczął się proces redukcji związków organicznych. W akwariach stosunkowo mocno obciążonych biologicznie może wystąpić przejściowo zmętnienie wody.

Uwagi: Bio-Spheres są aktywne do czasu całkowitego zaniku, co może zająć do roku czasu. Dlatego należy systematycznie uzupełniać wkład, aby utrzymywać ten sam, początkowy stan. Nie ma potrzeby wymiany wkładu, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania.