Witamy na stronach ZOO Fokus

Akwarystyka MorskaAkwarystyka SlodkowodnaNowosciNasze akwariaPoradnikCennikKontakt

Nowości

 


 


 

POLECAMY
Purigen
PURIGEN
Nowości z Seachem!

DISCUS TRACE

Seachem Freshwater » Paletki Dyskowce

Preparat jest źródłem wielu pierwiastków śladowych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i zdrowia ryb. W przeciwieństwie do zwierząt lądowych, ryby pobierają substancje odżywcze nie tylko z pokarmu, ale także przyswajają je ze środowiska. Zawartość pierwiastków śladowych w wodzie obniża się, ponieważ są one wykorzystywane przez żywe organizmy, a także ulegają utlenianiu lub wytrącaniu. Dlatego tak ważne jest ich regularne uzupełnianie. „Discus Trace” zawiera tylko te pierwiastki, które są rzeczywiście wykorzystywane przez ryby.

 

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 2l, 4l, 20l. 

 

Sól akwarystyczna jest często wykorzystywana do uzupełniania niedoborów soli różnych pierwiastków w wodzie. Niektóre ryby to tolerują, inne – nie. Dyskowce, podobnie jak rośliny, są szczególnie wrażliwe na podwyższony poziom sodu w wodzie. „Discus Trace” jest starannie opracowanym preparatem, wolnym od sodu, zawierającym pierwiastki śladowe. Jego zadaniem jest uzupełnianie niedoborów pierwiastków śladowych i ultraśladowych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i zdrowia ryb.

 

Sposób użycia:
Zawartość 1 nakrętki (5ml) na każde 80l wody, raz lub 2 razy w tygodniu. 

 

Skład:

 

Cynk (min)

0.007 mg

Fluor (max)

0.001 mg

Jod (min)

0.1%

Magnez (min)

0.792%

Mangan (min)

0.002 mg

Miedź (min)

0.032 mg

Potas (min)

0.1%

Selen (min)

0.000006 mg

Wapń (max)

2.64%

Wapń (min)

2.40%

Żelazo (min)

0.007 mg

Powyższe wartości podano dla 1g produktu.

 

Skład: chlorek wapnia, chlorek magnezu, jodek potasu, siarczan miedzi, siarczan żelaza, siarczan cynku, siarczan manganu, fluorek sodu, chelat aminokwasowy selenu.